O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

a co je toto za houbu, 02.10.2017 22:26, karelzbrd(m), (O přírodě)

roste mi to před barákem pod břízami a co jsem byl čtyři dny v Bavorsku nebo na Šumavě se to vytáhlo - foto dodám, až nafotím. Tenhle snímek je pořízený před tím...

Re: a co je toto za houbu, 02.10.2017 22:29, karelzbrd(m), (O přírodě)

tyhle plodnice jsou asi to samé, rostou vedle a jsou fakt i ve skutečnosti trochu jinak zbarvené...

Re: Re: a co je toto za houbu, 02.10.2017 22:39, TondazKralup(m), (O přírodě)

Viděl bych to na šupinovku nádhernou.Ale třeba se z toho vyklube ještě něco jiného.Je tam nějaké ponořené dřevo v zemi,nebo starý pařez?

Re: Re: Re: a co je toto za houbu, 02.10.2017 22:44, Zdeno(m), (O přírodě)

Shodněme se na šupinovkách...Na druhém obrázku bych šel do té nádherné, ale na prvním se mi povrch kloboučku nezdá hladký...Za pár dní bude jasno...

Re: Re: Re: Re: a co je toto za houbu, 02.10.2017 22:46, karelzbrd(m), (O přírodě)

díky, Zdeno i Tondo, zítra nafotím, jak vypadá nyní. Roste ale pomalu, tyhle fotky jsou asi už z 25.9. a nic moc nenarostly, i když, rozdíl nějaký je, ale na tu dobu nic moc. Nakonec i muchomůrky červené, co tam rostou, se dají v mládí těžko poznat a taky žádný velký rozdíl od té doby - jen ten, že už jsem si podle vzhledu jistý, že jsou to ony...

Re: Re: Re: Re: a co je toto za houbu, 02.10.2017 23:37, petras, (O přírodě)

To jsem si myslel taky,že jsou to šupinovky,pak se z toho vyklubala bedlovnička moje zlatá.

Re: Re: Re: Re: a co je toto za houbu, 03.10.2017 18:27, Zdeno(m), (O přírodě)

Všechno je jinak, počkám, zda Olda správnou identifikaci dá sám, jinak zítra sdělím Oldovu verzi, která bude správná, zapomeňme na šupinovky...

Re: Re: Re: Re: Re: a co je toto za houbu, 03.10.2017 18:41, vevanek, (O přírodě)

To jsem zvědavá, co to bude. Mně to připomíná mladý pavučinec náramkovitý, tomu by odpovídala i ta bříza.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: a co je toto za houbu, 03.10.2017 18:46, alesjirsa(m), (O přírodě)

Tak pavučinec náramkovitý podle mne určitě ne.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: a co je toto za houbu, 03.10.2017 18:50, vevanek, (O přírodě)

Taky píši, že mi připomíná, ne, že to je

Re: Re: Re: Re: Re: a co je toto za houbu, 03.10.2017 20:11, karelzbrd(m), (O přírodě)

dneska většinu dne propršelo, tak jsem je nefotil, tak snad zítra. Byl jsem se juknout, voda je vytáhla a jsou větší

Re: Re: Re: a co je toto za houbu, 02.10.2017 22:44, karelzbrd(m), (O přírodě)

jedině ta bříza tam má kořenový náběhy - je to takřka u paty stromu - nic jinýho tam v zemi stopro nejni


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30