O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

Dnešní nálezy, 22.08.2017 21:06, vevanek, (Houby)

... ten "kamínek" na cestě byl jinačí než ostatní Podzemka o velikosti většího hrášku. Těch bělokosmatek jsem si všimla až na monitoru

Re: Dnešní nálezy, 22.08.2017 21:34, Yohaness(m), (Houby)

Tý jo, lanýž!

Re: Dnešní nálezy, 22.08.2017 21:42, alesjirsa(m), (Houby)

Úžasný nález, gratuluji !

Re: Dnešní nálezy, 22.08.2017 21:51, vevanek, (Houby)

Trochu jsem doufala, že je to on, ale neměla jsem odvahu to napsat Mám ho doma, kdyby ho někdo chtěl určit.
Našla jsem ho na stejné cestě jako zvoneček alpský.

Re: Dnešní nálezy, 22.08.2017 22:16, PeteN, (Houby)

Ahoj, o exsikát bych měl zájem. Potřebji však informaci o lokalitě, především substrát, stromy a podloží. Máš-li zájem, mohu se na něj kouknout, napiš mi kdyžtak na email: n.pete@seznam.cz. Mám dva tipy: Tuber borchii a Tuber maculatum. Ale může to být i něco jiného z rodu Tuber. A doufej, že bude zralé...

Re: Re: Dnešní nálezy, 23.08.2017 07:58, Forrest Run(m), (Houby)

Srdečná gratulka, Vevánku!

A připojím varování z vlastní neblahé zkušenosti.
Hlavně nikdo nedávejte konkrétní lokality Petenovi. Velmi rychle na nich "zdomácní", pak si je drze vydává za svoje a tahá tam kamarádíčky bez svolení "Objevitele Lokality" a většinou je zdevastuje. Mojí maličkosti se to stalo minimálně ve dvou případech a vím o řadě dalších. Sám se o svoje lokality chrtí, nemá čisté svědomí, nemá, Chlapec!

Re: Re: Re: Dnešní nálezy, 23.08.2017 12:50, Včelda, (Houby)

tak nevím Forreste, takhle to skoro vypadá, že PeteN je největší mykogauner na světě.... Znám ho 3 roky, byli jsme spolu na několika mykoakcích a nikdy s ním nebyl žádný problém. Naopak vždycky ochotně poradil nebo něco určil. A vzhledem k tomu, že se dobře zná s dalšími mykology, se kterými porůznu rovněž jezdí do lesa, jako je Herčus, Fáfa, Fíla, Yohaness nebo Jarda Malý, tak to s ním asi tak hrozný nebude...

Re: Re: Re: Re: Dnešní nálezy, 24.08.2017 06:15, Forrest Run(m), (Houby)

Zdar Fčeldo!
Připomělo mi to jeden anglickej ftip, kdy jeden lord říká druhému:"Pane, ale já přeci nezpochybňuji Vaši čest, já zpochybňuji Vaši inteligenci!"
Tak tady je to přesně naopak. PeteN se za pár let vypracoval, co se týče mykologickejch znalostí i focení, sakra vysoko, wo tom ani potom. To ale nic nemění na tom, že je to morálně pokřivenej a psychopatickej jedinec, prospěchář, kterej neudělá nic jen tak, pro radost druhejm, vždycky z toho musí něco mít, přisvojuje si zásluhy jinejch a je taky ulhanej, že to není hezký.
Schválně se zeptej kohokoliv z výše jmenovanejch lidí, jestli se za PeteNa zaručej....tohle jsem onehdy chtěl po Jardovi Malém, když se tu PeteN objevil a ten se mi vysmál. Zeptej se Járy na Incident Mřížovka, se posměješ!;)
Mě osobně nikdy nic dobrýho neudělal, nicméně jsem optimista, lidi se měněj, někdy i k lepšímu, snad se mu ta gumová páteř jednou srovná a z PeteNa bude laskavá, empatická a nezištná bytost!:-)

Re: Re: Re: Re: Re: Dnešní nálezy, 24.08.2017 07:26, Zdeno(m), (Houby)

Poslední věta se mi líbí i když můj přítel Murphy tvrdí, že lidé se nemění a pokud snad, tak k vždy horšímu...Forrest ví, o čem píše...Normálního chlapa nejvíce zasáhne podraz od těch, kterým nabízel srdce na dlani. Také jsem zažil ty, se kterými nebyly na společných výpravách žádné problémy a pak se zachovali unfair ba chucpe. No, nebýt některých událostí, nebavili bychom se na těchto stránkách. S Petem jsme se ovšem srovnali (narozdíl s jinými...) a život jde dál...Ilustrační snímek zobrazuje moje rozpoložení po četbě výroků na dříve spřátelených stránkách před šesti lety...

Re: Dnešní nálezy, 22.08.2017 23:49, soucekp, (Houby)

Moc pěkný!

Re: Dnešní nálezy, 23.08.2017 11:46, Pavla, (Houby)

I já srdečně gratuluji, Vev a připíjím "Na zdraví naší lanýžové královně".

Re: Dnešní nálezy, 23.08.2017 12:24, Bery, (Houby)

Gratulace posílám i já. Paráda Vev.

Re: Dnešní nálezy, 23.08.2017 19:28, vevanek, (Houby)

Děkuji všem Já to říkám furt, že nejblbější sedlák má největší brambory

Re: Dnešní nálezy, 23.08.2017 23:19, Tori(m), (Houby)

Moc pěkný nález, gratuluju.

Re: Dnešní nálezy, 22.08.2017 21:06, vevanek, (Houby)

...na borovém pařezu. Na části lupenů jsou zoubky

Re: Dnešní nálezy, 22.08.2017 21:06, vevanek, (Houby)

... na stejném pařezu malá štítovka (?)

Re: Dnešní nálezy, 22.08.2017 21:06, vevanek, (Houby)

... ryzec smrkový byl jen jeden

Re: Dnešní nálezy, 22.08.2017 21:06, vevanek, (Houby)

... a tři krasavci

Re: Re: Dnešní nálezy, 22.08.2017 22:17, MACEK, (Houby)

Paráda


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30